6 nierealnych filmowych scen

actionW dzisiejszym wpisie blogowym przytoczę 5 znanych sytuacji z filmów, które nie miałyby prawa wydarzyć się naprawdę. Na poczynienie tego artykułu wpadłem wczoraj po seansie jednego z tegorocznych filmów akcji. Myślę, że więcej wyjaśniać nie muszę, dlatego od razu przejdę do wypunktowanej listy.

 

1. Pięść silniejsza od miecza

Kiedy bohaterowie stają ze sobą do walki, zupełnie nie przejmują się faktem nagłej utraty broni i zamiast dążyć do możliwie jak najszybszego jej dobycia, decydują się na walkę wręcz. Wielokrotnie w filmach widzimy scenę gdzie bohaterowie okładają się po facjatach zamiast zrobić pięć kroków w prawo i podnieść z podłogi wytrąconą przez drugiego broń.

 

 5pow 01v2

 

2. Wygląd ponad wszystko

Protagoniści słynną również ze swych niezniszczalnych fryzur. Wielokrotnie widzimy bowiem sekwencję poniewierania naszym bohaterem, skoki do wody, opieranie się sile wiatru na dachach pędzących pociągów i tak dalej. Jednak w chwilę później zburzone włosy magicznym sposobem wracają do swego domyślnego wyglądu. 

 

5pow 01v2wolv 

 

3. Nie czas na odpoczynek, muszę ratować Ziemię

Bohaterowie są tak zajęci swoimi misjami, że nie znajdują nawet czasu na solidny wypoczynek. Potrzeba ta jest marginalizowana w większości filmów lub nie poświęca się jej po prostu ekranowego czasu. Chyba tylko autorzy filmów o przygodach Jamesa Bonda wiedzieli w jaki sposób dać nam do zrozumienia o odpoczynku naszego bohatera :)

 

kijtam 

 

4. Ekspert w każdej dziedzinie

Nasi protagoniści musieli pozjadać wszystkie rozumy świata, skoro tak wyśmienicie radzą sobie z rzeczą taką jak obsługa danych urządzeń. Nie istotne czy nagle wpadli przez szybę do wnętrza myśliwca, nieważne czy dobrnęli do komputera z milionem przycisków przez którego muszą teraz anulować wystrzelenie bomby, bez znaczenia, że w ich ręce wpadł prototyp nowej "zabawki" wroga - bez zająknięcia umieją go perfekcyjnie obsługiwać.

 

lataniec546454 

 

5. Działania bez wsparcia

Obecni na miejscu akcji policjanci zawsze decydują się narażać swoje życie i wkroczyć sami do mieszkania uzbrojonego przestępcy zamiast poczekać na wsparcie. 

 

nicniewidze23232 

 

6. Nieskończona ilość amunicji

W tym podpunkcie wyjaśnieć wiele też chyba nie potrzeba. Nieustannie widujemy bowiem protagonistów, którzy z użyciem jednego magazynka potrafią kłaść tabuny wrogów. Nie istotne, że przeciwnik dysponuje karabinem maszynowym a nasz bohater magazynkiem z zaledwie 7 nabojami - i tak zdąży wystrzelić ich z dwadzieścia.

 

 kulka312321

 

Widzicie więc na jakie łatwizny idą w kinie twórcy, oraz jak wiele czynników łączy filmy. Osobiście cenię sobie w kinie realizm. Czym jest realizm? To tendencja do odzwierciedlania rzeczywistości. I dlatego jeżeli film zaskakuje nas ukazaniem pewnych scen w inny, naturalistyczny sposób - ja pieję nad nim z zachwytu. Bo takie kino uwielbiam!

 

I jeszcze na koniec zabawny filmik, który parodiuje tak częste typy zachowań w filmach. Polecam!

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie newsy:

Moje Hot16Challenge

Hot16Challenge2 to globalna akcja mająca na celu wsparcie medyków w walce z epidemią koronawirusa jaka spadła na świat w 2020 roku. Wyzwanie polegało na nagraniu 16 wersów jeśli zostałeś przez kogoś nominowany w jego kawałku i nominowaniu kolejnych osób do akcji na końcu swojego utworu. I tak właśnie się stało. Grupa Abstrachuje nominowała księdza Dobro-Dobro a ksiądz nominował mnie. Dziś prezentuje swoją odpowiedź:

 


Więcej…

Poradnik o tanim zwiedzaniu Wenecji!

W Wenecji do tej pory byłem tylko dwa razy. Kiedy odwiedzałem ją pierwszy raz już podskórnie czułem, że będę chciał tam wrócić. I wróciłem. Przywożąc ze swego zaledwie drugiego wyjazdu aż poradnik o tym jak tanio podróżować do Wenecji. Zapraszam na mój film podróżniczy.

  

 

Premiera filmu "Imponderabilia"

Jest mi szalenie miło poinformować, iż 8 marca mój nowy film zadebiutował w sieci. "Imponderabilia" to eksperymentalny poemat filmowy mojego autorstwa inspirowany kinem Terrence'a Malicka, Xaviera Dolana oraz trenami Jana Kochanowskiego.
Film trafił również do bazy Filmwebu - największej polskiej bazy filmów w internecie. Poniżej prezentuje sam film oraz wszystkie materiały, które go dotyczą (making of, soundtrack, zwiastuny itp).

 

Więcej…

5 miast w 5 dni. Film z mojej niezwykłej tegorocznej podróży

W maju tego roku w ciągu pięciu dni byłem obecny w 5 różnych miastach na terenie 3 państw! Oto film video z tej niezwykłej podróży. Moja najnowsza produkcja "5 Cities in 5 Days" do obejrzenia poniżej. 

 

 

Wystawa z moimi zdjęciami w krakowskim klubie

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż zdjęcia z mojej debiutanckiej sesji fotograficznej jako model były wystawione na wernisażu fotografki - Sylwii Macholi w krakowskim klubie Pozytywka (we wrześniu odbyła się ich druga prezentacja, tym razem w Sopocie). Zdjęcia te, były również jej pracą dyplomową. W rozwinięciu newsa oficjalny plakat oraz kilka zdjęć prezentujących tę wystawę. Zdjęcia zobaczysz klikając "Czytaj więcej...".  

Więcej…

Reklama