O machinimach raz jeszcze

machinimy

Mamy dziś miesiąc listopad. Co prawda, kończy się nam on a nie zaczyna, ale kiedy się zaczynał moja strona nie była jeszcze gotowa więc nie mogłem wtedy opublikować wpisu jaki chciałem. A co ma do tego miesiąc listopad i o czym w ogóle chciałbym napisać? Co takiego wydarzyło się w listopadzie 2 lata temu? Ukończyłem i opublikowałem ostatnią część swojej filmowej trylogii będącej machinimą. Dokładnie 2 listopada w Dzień Zaduszny, będący wspomnieniem wszystkich zmarłych. Specjalnie czekałem do tej daty z opublikowaniem filmu by nadać temu wydarzeniu trochę symboliki (była to także część kończąca całą trylogię). Projekt udało mi się skończyć kilka dni przed planowaną datą publikacji.

 

machinimy2012

 

Od jej premiery minęły w tym miesiącu już 3 lata. Jest to więc fantastyczna okazja by przypomnieć sobie moje cztery ogromne machinimy jakie udało mi się stworzyć. Tym bardziej, że ostatnio rozgorzało wiele dyskusji za sprawą wieści o jakiejś nowej, wielkiej i podobno najdłuższej powstającej machinimie, o której news został opublikowany w serwisie Polygamia. Wpis ten reklamował nadchodzącą produkcję od polskiej grupy osób zajmującej się hobbystycznie tworzeniem takich machinim. Co więcej, sugerowano fakt powstawania najdłuższej polskiej machinimy. Co oczywiście prawdą nie jest, gdyż moja Historia z Miasta Wolności liczy sobie więcej niż planowana przez grupę Digital Future nadchodząca produkcja. Co więcej, dwie z części przygód Maxa Sempera trwają więcej niż sugerowane przez autora 22 minuty, a trzeciej brakuje 3 minut by się zrównać z poprzednimi. Jeśli natomiast zechcemy zliczyć czas całej trylogii, da ona oszałamiający czas 1 godziny i 13 minut!

 

dfzaczepka 

 

Do tej pory w swojej "karierze" zrobiłem cztery machinimy:

Pierwsza z nich (Historia z Miasta Wolności) została stworzona w komiksowej stylistyce dymków z tekstem na ekranie i przedstawiała losy kilku bohaterów Miasta Wolności, których losy zbiegały się przez cały film.

Druga machinima (Max Semper) opowiadała na tyle rozbudowaną historię, że aby opowiedzieć całą, musiałem podzielić ją na trzy części. Z racji ilości tekstu do opowiedzenia obfitowała w mój głos jako lektora (tworzyłem swoje machinimy gdy scena takich twórców oraz liczba moich subskrybentów chętnych do pomocy była jeszcze znikoma i zaniechałem pomysł dubbingowania głosów przez inne osoby).

 

Z wszystkimi moimi pracami można zapoznać się poprzez dział Machinimy, do czego serdecznie zachęcam. Zdaję sobie sprawę, że są one długie, ale zdaję sobie sprawę również tego, że mogą okazać się świetnym "zabijaczem czasu", np. w jakiejś podróży i swoimi historiami wciągnąć niejednego sympatyka takiej sztuki jak machinima.

 

Tworzenie machinim pochłonęło mnie na tyle, że poświęciłem im również osobny, godzinny dokument pod tytułem: Kulisty tworzenia trylogii Maxa Sempera i Historii z Miasta Wolności. Z tego materiału dowiecie się naprawdę bardzo ciekawych rzeczy z których na pewno nie zdawali sobie sprawy ówcześni twórcy.  

 

Zobacz także:

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Ostatnie newsy:

Moje Hot16Challenge

Hot16Challenge2 to globalna akcja mająca na celu wsparcie medyków w walce z epidemią koronawirusa jaka spadła na świat w 2020 roku. Wyzwanie polegało na nagraniu 16 wersów jeśli zostałeś przez kogoś nominowany w jego kawałku i nominowaniu kolejnych osób do akcji na końcu swojego utworu. I tak właśnie się stało. Grupa Abstrachuje nominowała księdza Dobro-Dobro a ksiądz nominował mnie. Dziś prezentuje swoją odpowiedź:

 


Więcej…

Poradnik o tanim zwiedzaniu Wenecji!

W Wenecji do tej pory byłem tylko dwa razy. Kiedy odwiedzałem ją pierwszy raz już podskórnie czułem, że będę chciał tam wrócić. I wróciłem. Przywożąc ze swego zaledwie drugiego wyjazdu aż poradnik o tym jak tanio podróżować do Wenecji. Zapraszam na mój film podróżniczy.

  

 

Premiera filmu "Imponderabilia"

Jest mi szalenie miło poinformować, iż 8 marca mój nowy film zadebiutował w sieci. "Imponderabilia" to eksperymentalny poemat filmowy mojego autorstwa inspirowany kinem Terrence'a Malicka, Xaviera Dolana oraz trenami Jana Kochanowskiego.
Film trafił również do bazy Filmwebu - największej polskiej bazy filmów w internecie. Poniżej prezentuje sam film oraz wszystkie materiały, które go dotyczą (making of, soundtrack, zwiastuny itp).

 

Więcej…

5 miast w 5 dni. Film z mojej niezwykłej tegorocznej podróży

W maju tego roku w ciągu pięciu dni byłem obecny w 5 różnych miastach na terenie 3 państw! Oto film video z tej niezwykłej podróży. Moja najnowsza produkcja "5 Cities in 5 Days" do obejrzenia poniżej. 

 

 

Wystawa z moimi zdjęciami w krakowskim klubie

Jest mi niezmiernie miło poinformować, iż zdjęcia z mojej debiutanckiej sesji fotograficznej jako model były wystawione na wernisażu fotografki - Sylwii Macholi w krakowskim klubie Pozytywka (we wrześniu odbyła się ich druga prezentacja, tym razem w Sopocie). Zdjęcia te, były również jej pracą dyplomową. W rozwinięciu newsa oficjalny plakat oraz kilka zdjęć prezentujących tę wystawę. Zdjęcia zobaczysz klikając "Czytaj więcej...".  

Więcej…

Reklama